Banner for Vitus Guld - Aalborg

Vitus Guld - Aalborg Arvostelua 

114
TrustScore 5/5 tähteä

4,9

Nørregade 26, 9000 Aalborg, Aalborg Centrum, DK


Emme tarkista arvosteluissa esitettyjen väitteiden paikkansapitävyyttä, sillä arvostelut ovat arvostelijoiden omia mielipiteitä. Arvostelu voi kuitenkin saada Varmennettu-merkinnän, jos pystymme todentamaan, että arvostelun kirjoittaja on asioinut yrityksen kanssa. Lue lisää

Alustan luotettavuuden varmistamiseksi kaikkien arvostelujen – varmennettujen ja varmentamattomien – on läpäistävä automaattinen seulonta, joka on käynnissä kellon ympäri. Järjestelmä tunnistaa ja poistaa ohjeistustemme vastaisen sisällön – myös arvostelut, jotka eivät perustu aitoon asiointiin. Tiedostamme, että asiattomia arvosteluja saattaa tästä huolimatta päästä läpi. Voit tehdä meille ilmoituksen mistä tahansa arvostelusta, jonka uskot jääneen meiltä huomaamatta. Lue lisää

Katso, mitä arvostelun kirjoittajat sanovat

Saanut 5/5 tähteä

Super imødekommende personale. Det hele foregår i en rolig og afslappende atmosfære. De holder hvad de lover. Vi må jo nok ikke skrive, at han hed Lasse, men han var utrolig behagelig og vi følte inge... Näytä lisää

Saanut 5/5 tähteä

Det var første gang, jeg solgte sølv og valgte at følge min venindes anbefaling af Vitus Guld. Det fortrød jeg ikke. Jeg oplevede en behagelig og kompetent medarbejder, en fornemmelse af al den tid,... Näytä lisää

Saanut 5/5 tähteä

Super godt tilfreds, den unge mand i Aalborg var meget dygtig og sørgede for markedets bedste pris. Desuden vurderede han stenene i ringene 3 gram lettere end Nordicguld dvs 1950 kr ekstra til mig.... Näytä lisää

Yritys on vastannut

Saanut 5/5 tähteä

Vi var hos Vitus Guld i Aalborg og fik en rigtig god behandling af Mikkel Linden! Vi oplevede ham som meget kompetent og sympatisk. Vi kunne følge med i alt omkring vores guld og sølv og var ikke i... Näytä lisää


Yrityksen tiedot

  1. Kulta- ja hopeakauppayhtiö
  2. Koruostaja
  3. Kultakauppias
  4. Sijoituspalvelu
  5. Timanttikauppias

Tietoja yrityksestä Vitus Guld - Aalborg

Yrityksen kirjoittama

Danmarks førende guldhandler
Vitus Guld er Danmarks førende guldhandler indenfor guld og sølv med afdelinger i Hvidovre, Lyngby, Odense, Aarhus, København og Aalborg.

Vi har branchens bedste renommé og har serviceret flere tusinde danskere siden år 2010. Grunden til at folk vælger at handle med os er, at vi er professionelle, ærlige og troværdige i alle aspekter af vores handler. Vitus Guld giver dig en serviceoplevelse ud over det sædvanlige og alt foregår i fællesskab med kunden, så der er gennemsigtighed og åbenhed hele vejen rundt.

Vitus Guld har bevilling udstedt af politiet til handel med brugte genstande.

Vitus Guld beskæftiger sig primært med opkøb af guld og sølv, hvilket er derfor vi kan tilbyde vores kunder Danmarks højeste guldpriser. Typisk vil man få fra 10% og op til 160% mere for sit brugte guld og sølv, end hvad ens lokale guldsmed eller andre guldopkøbere ville kunne tilbyde på en god dag.

Priser
Ved opkøb tager vi altid udgangspunkt i den aktuelle verdensmarkedspris for guld og sølv, når vi afregner for dit guld og sølv. Det vil sige, at vores opkøbspriser varierer fra dag til dag og du finder dem listet på vores hjemmeside. Der bliver ikke pålagt hverken gebyrer, salær eller lignende - så du kan trygt regne med dagspriserne oplyst på hjemmesiden. Vitus Guld bestræber sig på altid at tilbyde de højeste priser i Danmark, så skulle du mod forventning finde en bedre pris, så matcher vi den selvfølgelig.

Webshop
Priserne på vores webshop er ligeledes bundet op på verdensmarkedsprisen og opdateres løbende. Prisen bliver låst, så snart ordren gennemføres.

Vitus Guld forhandler investeringsguldbarrer, guldmønter, sølvbarrer, sølvmønter og guldsmykker til fordelagtige priser. Vores webshop gør det let og sikkert at handle guld på nettet. Efter vi modtager en kundes ordre bliver varerne bestilt fra producenten og vi tager kontakt til kunden ang. levering / forsendelse.

Kontakt
Book et møde på tlf. 89 80 1234 allerede i dag og få fordel af de høje guld- og sølvpriser. Telefonen er åben mandag til fredag fra kl. 09:15 - 17:00.

Se åbningstider på www.vitusguld.dk

Hvidovre Afdeling: Søvangsvej 1-5
2650 Hvidovre

Lyngby Afdeling Lyngby Hovedgade 10C
2800 Kgs.Lyngby

Aarhus Afdeling: Runetoften 14
8210 Aarhus V

Odense Afdeling: Vestergade 79, 3 sal
5000 Odense

Aalborg Afdeling: Nørregade 26
9000 Aalborg

København Afdeling: Nygade 7, 1 tv
1164 København

Danmarks Førende Guldhandler

Yrityksen kirjoittama

Vitus Guld - din garanti for en professionel og venlig behandling
Vitus Guld lægger stor vægt på vores kundeservice, høje guldpriser og professionalisme. Vi lever af vores gode navn og derfor sætter vi stor pris på tilfredse kunder. Vi vejer og tester dit guld med vores x-ray, som de eneste i landet, for at få en præcis analyse af dine smykker. Vi forklarer processen undervejs, da vi mener, at alle har ret til at få den viden, vi sidder inde med. Vi giver altid Danmarks højeste pris på dit guld og sølv og overfører pengene til din konto. Vi har selvfølgelig prismatch, hvis du mod forventning skulle finde en højere pris, hos en anden dansk guldhandler.

Bedste markedspris på dit guld og sølv

Vi tilbyder Danmarks højeste guldpriser og sølvpriser

Vi tilbyder Danmarks højeste guldpriser og sølvpriser
Priseksempler på salg af guld og sølv

Priseksempel ved salg af ødelagte guldsmykker/arvegods, der ikke bruges længere i 14 karat guld:
143,89 gram 14 karat guld x 360 kr. pr. gram (dagsprisen d. 13/02 2025) = 51.800,40 DKK.

Priseksempel ved salg af gammelt sølvbestik, gamle ødelagte sølvsmykker, korpus og fade i 3-tårnet sølv (830):
1050 gram 3-tårnet sølv x 5,15 kr/gram (dagsprisen d. 13/02 2025) = 5.407,50 DKK.

Vitus Guld - her er du garanteret en professionel behandling til Danmarks højeste guld- og sølvpriser. Book et møde allerede i dag på tlf. 89 80 1234


Yhteystiedot

  • Nørregade 26, 9000, Aalborg, Aalborg Centrum, Tanska

  • 89801234
Promotion box for Vitus Guld - Aalborg

Køb Guld online

Køb guldbarrer og guldmønter direkte i vores webshop til bedste pris

4,9

Erinomainen

TrustScore 5/5 tähteä

114 arvostelua

5 tähteä
4 tähteä
3 tähteä
2 tähteä
1 tähti

Pyytää asiakkailta arvosteluja

Tämä yritys pyytää asiakkailtaan arvosteluja – olivat ne sitten hyviä tai huonoja

On vastannut 90 %: iin saamistaan huonoista arvosteluista

Vastaa yleensä 1 viikon sisällä

Kuinka tämä yritys käyttää Trustpilotia

Tutustu arvostelujen ja arvosanojen lähteisiin, pisteytykseen ja moderointiin.

4,9

Kaikki arvostelut

(114)

2 068 arvostelua kuluneen 12 kuukauden aikana

Kirjoita arvostelu
Yritykset eivät saa tarjota kannustimia tai maksaa arvostelujen piilottamisesta Trustpilotissa. Arvostelut ovat yksittäisten käyttäjien mielipiteitä, eivät Trustpilotin. Lue lisää

Saanut 5/5 tähteä

Virkelig en behagelig og kompetent…

Virkelig en behagelig og kompetent medarbejder 👍👏

10. elokuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Vibeke

Mange tak for din anmeldelse. Vi er rigtig glade for at du var tilfreds med servicen hos os og vores medarbejder.
Vi håber at kunne byde dig velkommen en anden gang 🤗⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Nem hurtig handel

Nem hurtig handel. Venligt personale

29. heinäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Ane

Mange tak for de 5 stjerner 🤩

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Jeg er meget tilfreds med jeres Aalborg…

Jeg er meget tilfreds med jeres Aalborg afdeling ✨ Mikkel er hjælpsom og har et stort kendskab til hans fag. Jeg kan anbefale andre at bruge Vitus Guld.

29. heinäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Manuela

Tusind tak for din anmeldelse og anbefaling ⭐
Vi er rigtig glade for at du havde en god oplevelse hos os og var tilfreds med vores medarbejder 🤩
Du er altid velkommen en anden gang.

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Hurtig betjening og rigtig god service…

Hurtig betjening og rigtig god service et sted jeg kan anbefale og vil komme igen hvis det er

28. heinäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Allan

Tusind tak for din anmeldelse og anbefaling, det betyder meget for os 😀
Du er altid velkommen igen en anden gang ⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Fantastisk service

Fantastisk service. Dén flinkeste unge mand ☺️ og så undersøger han mens man sidder der om prisen er gået lidt op. Og det var den 👍 kun ros herfra.

5. heinäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Yvonne

Tusind tak for din anmeldelse og de søde ord.
Vi er rigtig glade for at du var tilfreds med oplevelsen og vores medarbejder 😀
Du er altid velkommen ⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

En dejlig oplevelse hos Vitus i Aalborg.Det var en rigtig god oplevelse hos…

Det var en rigtig god oplevelse hos Vitus Guld i Aalborg.
Jeg følte mig tryk i de ca. 45 minutter, jeg var der. Jeg var meget overrasket over, hvor mange penge jeg fik for de ting, jeg havde med.
Mine varmeste anbefalinger til Vitus i Aalborg.

25. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Connie

Mange tak for din anmeldelse og din anbefaling, det betyder meget for os.
Vi er virkelig glade for at du havde en god og tryg oplevelse hos os 🤗⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Blev taget super godt imod og fik en…

Blev taget super godt imod og fik en fantastisk betjening ☺️
De største anbefalinger herfra ☺️

26. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Marlene

Tusind tak for din fine anmeldelse.
Vi er rigtig glade for at du havde en god oplevelse hos os og var tilfreds med oplevelsen hos vores medarbejder 🤗
Vi håber at kunne byde dig velkommen en anden gang ⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

God kundeoplevelse

God kundeoplevelse, professionelt og tillidsfuldt. Det var jo heller ikke nogen ulempe at gå derfra med penge i lommen :)

22. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Søren

Mange tak for din anmeldelse. Dejligt at du var tilfreds med oplevelsen 🤩

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Ordentlig

Ordentlig, effektiv og virkelig god service og behandling.

2. heinäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Marie-Louise

Mange tak for de 5 stjerner 🤩

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Profesionel og troværdig behandling.

Jeg besøgte Vitus Guld i Aalborg 11. maj 2026 og blev betjent af Mikkel Nicklas Linden, der er sød, professionel og meget troværdig. Det var en utrolig god oplevelse. Jeg kom bl.a. med en lysestage, jeg hos en konkurrent i en anden by, havde fået at vide, ikke var sølv. Mikkel Nicklas undersøgte stagen meget grundigt, der hvor lyset sidder og krattede lidt, undskyldte at det tog lidt tid, så sagde han - jo, den skam er Sterling Sølv. Jeg fik 2450 kr. for lysestagen.
Jeg kan varmt anbefale Vitus Guld i Aalborg.

11. toukokuuta 2026
Oma-aloitteinen arvostelu
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Mette

Tusind tak for din fine anmeldelse og de søde ord, dem sætter vi stor pris på.
Vi er rigtig glade for at du havde en god oplevelse hos os og var så tilfreds med vores service og medarbejder 🤩
Du er altid velkommen en anden gang ⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Det er helt i top

Det er helt i top, på alle niveauer. Og så er Mikkel en stjerne ⭐️

4. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Tina

Tak for din anmeldelse og de søde ord ⭐
Vi er så glade for at du havde en god oplevelse hos os og var tilfreds med vores medarbejder 🤩
Du er meget velkommen igen en anden gang.

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Jeg har flere gange været i Aalborg afdelingen, hvor jeg får altid får en god service af Mikkel.

Mikkel er hjælpsom og omhyggelig og tager sig til.

Vil klart anbefale at besøge Vitus Guld i Aalborg ☺️

4. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Dina

Tak for din anbefaling og at du gav dig tid til at skrive en anmeldelse om os, det er vi virkelig glade for ⭐
Du er altid velkommen 🤩

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Det var helt igennem en fantastisk…

Det var helt igennem en fantastisk oplevelse. Den dejligste unge mand ekspederede mig, var meget imødekommende og professionel. Mærkede straks at alt var professionelt og at jeg fik den betaling som mit sølv var værd. En helt igennem tilfreds kunde gik glad hjem.

2. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Ellen

Mange tak for din anmeldelse og de meget søde ord 🤩
Vi er rigtig glade for at du havde en så god oplevelse hos os og var tilfreds med ekspeditionen og vores medarbejder ⭐
Du er selvfølgelig mere end velkommen hos os igen en anden gang 🤗

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Særdeles venlig og tryg behandling

Særdeles venlig og tryg behandling. Dejligt at man selv kunne følge med på skærmen ang priser.
Pengene kom hurtigt ind på konto.
Kan kun anbefale Vitus Guld i Aalborg.

2. kesäkuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Susanne

Mange tak for din anmeldelse og din anbefaling 🤗
Vi er rigtig glade for at du havde en god oplevelse hos os, og håber at kunne byde dig velkommen en anden gang ⭐

Mvh
Vitus Guld

Saanut 5/5 tähteä

Dejlig oplevelse

Dejlig oplevelse, stor venlighed og gode råd. Behagelig ekspedition, giver sig god tid, ingen stress. Kan kun anbefales.

13. toukokuuta 2026
Vitus Guld - Aalborg-logo

Vastaus yritykseltä Vitus Guld - Aalborg

Hej Lone

Tak fordi du gav dig tid til at skrive en anmeldelse om os, det er vi rigtig glade for ⭐ Du er mere end velkommen igen en anden gang 🤩

Mvh
Vitus Guld

Trustpilot-kokemus

Kuka tahansa voi kirjoittaa Trustpilot-arvostelun. Arvostelun kirjoittajalla on oikeus muokata tai poistaa niitä milloin tahansa, ja ne näkyvät niin kauan kuin tili on aktiivinen.

Käytämme omistautuneita ihmisiä ja älykästä teknologiaa alustamme turvaamiseen. Lue lisää siitä, miten torjumme väärennettyjä arvosteluja.

Tutustu Trustpilotin arviointiprosessiin.

Tästä 8 vinkkiä loistavien arvostelujen kirjoittamiseen.

Varmennus auttaa takaamaan, että Trustpilotissa lukemasi arvostelut ovat todellisten henkilöiden kirjoittamia.

Kannustimien tarjoaminen arvosteluille tai arvostelujen pyytäminen valikoivasti voi vääristää TrustScore-tulosta, mikä on sääntöjemme vastaista.

Tutustu tarkemmin